top of page

ANDEKAD

britt.jpg

BRITT RESSAR

Minu nimi on Britt Ressar, olen kunstnik, ema, naine, tütar. 


Oma erialaseid tegevusi olen püüdnud üsna teadlikult loominguliste valdkondadega siduda. Siiski on minu enese looming leidnud füüsilisel kujul väljenduse alles hiljuti. Loon, kuna teisiti ei saaks. Minu kunsti keskmes on peamiselt loodusjõudude meelevallas kujunenud rannaalade ja meremaastike kooslused. Maalin oma reisimälestuste kogemuslikke stseene, millega mul on tugev side.


Oma loomingus ei otsi ma realismile omast detailide täpsust. Püüdlen ruumi loomisele läbi toonide, värvikihtide sügavuse ja tekstuuri. Soovin, et minu looming ergutaks, ärataks meeli ja tekitaks tundmusi printsipiaalsest elusolemise rõõmust. 


Inspireeib mind elusloodus, värvid, maastikud ja pinnavormid, meri, aastaajad. Julgus, sisemine jõud, suuremeelsus, haavatavus.  


Õpingutele disaini erialal EKA avatud akadeemias järgnes aastaid tegevusi loomevaldkondades peamiselt projektijuhina, hiljem illustraatorina erinevates valdkondades. Maalikunstiga olen tegelenud aktiivselt aastast 2018.

Agnes Veinberg

AGNES VEINBERG

Mina olen Agnes Veinberg, maalikunstnik, kes tegutseb Lätis, iga maaliga rõhutades oma Eesti päritolu. Minu maalimisstiil on kujunenud välja juba õpingute ajal Tartu ülikoolis, kus noore kunstnikuna omandasin akadeemilise käekirja. Portreemaal on žanr, milles ma paljastan tonaalsete suhete varieeruvuse, tuues esile inimese unikaalsuse ja olulisemad iseloomuomadused. Maalimine on noore kunstniku jaoks mäng tunnetega- vastandlik ja eriline. Minu eesmärk on teha nähtavaks, kuuldavaks ja esteetiliselt esitleda seda, mis pakub tunnete mitmekesisust.
Minu, kui kunstniku visuaalne keel on dekoratiivne, selles domineerivad värvilised alad. Selline keskkonna tõlgendus määrab figuraalse abstraktsiooni - maalid on nagu seinapaneelidest kokku pandud lava. Õliga lõuendil töötamine võimaldab värvil ettearvamatult käituda, arendades kihtide maalimist mitmes kihis, samuti luues plastilisi ja abstraktseid kujundeid. Ma paljastan oma maalidel oma elu filosoofia ja tõelise identiteedi otsimise. Maalitud piltidel on sümboolne tähendus. Kunstiteostes on tunda sürreaalsuse kohalolekut, sest maailm on näha piltidel, mis inimsilmale mõnikord märkamata jäävad.
Sündisin ma 1990. aastal Tartus, kus õppisin kõrgemas kunstikoolis Pallas. 2013. aastal lõpetasin magistrikraadiga Tartu Ülikooli maaliosakonnas. Alates 2015. aastast elan ma Lätis. Minu kunstiteosed täiendavad kollektsioone mitte ainult Lätis ja Eestis, vaid ka Californias, New Yorgis, Lõuna - Aafrikas, Suurbritannias, Austrias, Tšehhis, Brasiilias ja Portugalis.

Agnes Rohelpuu foto 2021_edited.jpg

AGNES ROHELPUU

Minu nimi on Agnes ja ma olen portreekunstnik. Olen hobikorras kunstiga tegelnud juba väikesest peale, aga jäädes lapsega koju, sai kunstist minu põhitöö. 


Olen avatud hingega aga samas naudin kindlaid ja endale tuttavaid tehnikaid, milles mul on vähe eksimisruumi. Hetkel olen alles avastamas, mida ma täpselt oma elult ning kunstniku tööst tahan ning see on julgustanud mind proovima erinevaid tehnikaid ning stiile. Inimesena olen täielik perfektsionist. Panustan kõigesse, mida ma teen 110% ning alati püüan olla parem kui eile. Armastan loodust ja hobuseid, millest on inspireeritud ka paljud minu nii öelda endale tehtud tööd. 


Minu stiil on pigem perfektsionistlik ja detailne. Armastan luua fotode järele realistlikke töid, mis on detailsed, aga samas oleks neis ka teatud vabadus. Viimasel ajal katsetan ka erinevaid teisi tehnikaid ning püüan luua veidi rohkem *raamidest väljas" töid. 

Mind inspireerivad huvitavad ning isikupärased näod, loojangu valguses hobused ning sooja karakteriga inimesed.


Olen kunstiga tegelenud esimesest klassist peale, tellimusi olen täitnud üle 10 aasta ning alates 2017 suuremas mahus kui kunagi varem. Teen kuni 5 tellimustööd kuus. Ma teen tellimusena portreesid nii inimestest kui ka loomadest (grafiit, süsi, pastell, akvarell, akrüül), karikatuure ja seinamaale.

profiilipilt.jpg

AVE KASSIA TEEDE

Minu nimi on Ave Kassia Teede. Olen naine, ema, maali- ja installatsioonikunstnik, maailmakodanikust eestlane, kõik ja mitte miski, kaos ja kord, tuli ja vesi, õhk ja maa, juuksevärv pidevas muutumises ja ka muudele omadustele on raske näppu peale panna. Kaksik on ju iga päev veidi erinev ja elus ongi ju kõik pidevas muutumises.
Ka kunstnikuna ei ole ma (veel?) ühe kindla stiili juurde pidama jäänud, vaid katsetanud palju erinevaid, tihti vastandlikke ning tegelenud ka erinevate tehnikatega. Kõige südamelähedasemaks on siiski jäänud õli- ja akrüülmaal, viimasel ajal ka akrüülvalamine. 
Olen romantiline vaba hing, kes peab loodust pühaks ja hindab inimlikkust, tähenduslikkust ja sügavust, transformatsioone ja tuhast tõusmisi, kogukondlikkust ning lisaks nähtavale ka nähtamatut maailma.
Proovin luua "teadlikult" seda, mis vaatajat toetab, seega ma eriti ei näita oma kunstiga seda, mis maailmas on valesti (nagu tänapäeval palju tehakse), vaid pigem kujutan minu meelest positiivseid jõude ja stsenaariume ning seda, mida oluliseks pean. Mulle tundub, et kunstil on vägi tuua maailma juurde seda energiat, millega see luuakse ja mida see kujutab.
Maalides on mul kalduvus realismi poole, kuid huvi pakuvad ka sürreaalsed, abstraktsed ja psühhedeelsed motiivid, tihti on tulemuseks segu neist. Lisaks maalikunstile teen ka installatsioone, mis tavaliselt helendavad pimedas ja neid võib ilmselt liigitada abstraktse või psühhedeelse kunsti alla.
Mind inspireerib loodus, rändamine (nii Eestis, laias maailmas kui ka sisekosmoses), valguse ja varju lõputu tants, inimlikud tunded ja ilu, hingede teekonnad ja areng, maagia ja müstika, loodusjõud, siirus, erilisus, omapära (räägime me siis inimestest, puudest või nt majadest)...
Joonistasin terve lapsepõlve, kuid täiskasvanuellu sisenedes jäi loomingusse 7-aastane paus. Inspiratsioon tabas mind uuesti 26-aastaselt, kui hakkasin üksikemana töö ja lapse kõrvalt äkitselt tellimustöid tegema. Mõne aasta pärast (2015) tulin ära päevatöölt ning sellest saati olen olnud vabakutseline kunstnik. Esimesed aastad läks enamus ajast tellimustele, nüüd proovin rohkem keskenduda enda sõnumile. Teoseid on eksponeeritud ka festivalidel ja muudel üritustel ning osasid neist saab ka näha mu stuudio-galeriis.

Copy of Eliis b&w portrait final edit (with kodak off) copy.jpg

ELIIS KUUSK

Minu nimi on Eliis Kuusk ja olen ekstsentriline loovinimene. Mulle meeldib naerda ja leida maagiat ning tähendust igapäevaelus. 


Minu stiiliks on kolme sõnaga: kaootiline psühholoogiline juugend. Mulle meeldib voolavus ning mängida inimese vormiga, mistõttu on minu põhiteemaks inimene. Eelistan maalilisi pintslilööke ja suuri värvilaike oma maalidel, kuid graafiliste töödel hindan lihtsust, detaile ja peenikest joont.


Inspireerivad mind inimesed, koletised, muinasjutud, filmid, islami kunst ja raamatud. 


Olen tegelenud kunstiga kogu teadliku elu. Küll hobikorras, kuna see ei ole kunagi tundunud valdkond, millega saaks ennast elatada. Ma elasin 2014-2021 Londonis. Kolisin sinna, et omandada filmi- ning seejärel digitaalsete efektide haridus. Nende kuue kuue aasta jooksul töötasin erinevate filmi- ja muusikavideote projektidega ning olin 2D komposiitor UNIT Film`is and TV’s. Covid-19 puhkedes otsustasin eestisse tagasi kolida. Nüüd olen rohkem keskendunud kunstile, kuid jõudnud ka kaasa lüüa Eesti Krimilood teleseriaali filmimisel ning töötada Asymmetric VFX firmas. 

20211021_160209_edited.jpg

ELISE NIGUL

Minu nimi on Elise Nigul ja olen vabakutseline kunstnik. Mulle meeldib korrektsus ja puhtus ning see väljendub ka minu kunstis. Pean enda lemmikstiiliks realismi.
Kõige rohkem inspireerivad mind loodus ja loomad. Vaatan tihti loodust ja mõtlen, mis tehnikas seda võiks maalida ning millistest baasvärvidest saaksin kokku segada õigeid toone.
Joonistanud olen ma muidugi juba lapsepõlvest saadik, kuid tõsisemalt võtsin ennast käsile aastal 2009. aastal ning olen vabakutseline kunstnik alates aastast 2014 kui lõpetasin Viljandi Kultuuriakadeemia, butafoor-dekoraator erialal. Alates aastast 2010 olen iga aastaselt olnud kunstnik või butafoor ka mõnes teatri projektis.
Praegu on minu peamisteks väljunditeks seinamaalingud, maalid/joonistused, lemmikloomade portreed, polümeersavist ehted/kujud, raamatute illustratsioonid ja butafooria.

HeleElgas_edited.jpg

HELE ELGAS

Sündisin sellises üliarmasas linnas nagu Haapsalu ja sealne Laste Kunstikool oli ka esimene koht kus kunstiga lähemat tutvust sai tehtud. Järgnesid laia maailma avastamise aastad ning majandusõpingud ülikoolis. Kunsti juurde jõudsin tagasi samal ajal kui oma sünnilinnagi, nimelt läksin siis seal ülikooli disaini õppima. Lõpuks sai selgeks millega edaspidi oma elu sisustada tahan. Ja nii see jäigi - asutasin oma ettevõtte ja nüüd tegelen just täpselt selliste asjadega sellisel ajal kui mulle kõige enam meeldib.


Mind inspireerib mu igapäevane elu ja ümbrus.... kaladest ja lilledest kuni taarakotini. Kõik mis silma jääb ja paberile tahab. Mõnikord jääb kunstipoes näppu mingi huvitav toode ja siis vaja seda õhtul katsetada. Teinekord jälle panen hard rocki või pungi (või vahest isegi vene popi) kõrvaklappidesse karjuma, võtan õlle ligi ja lihtsalt unustan ümbruse ning maalin.

Minu stiil ongi veidi eksperimenteeriv ja täpselt selline nagu hetkel kõige mõnusam tundub....  kui akvarellitan, siis tavaliselt ei saa üle ega ümber oma lemmikust indigosinisest.

portree Kaari Hindreko_edited.jpg

KAARI HINDREKO

Minu nimi on Kaari Hindreko ja maalida on minu jaoks suur õnn -  see annab vabaduse (illusiooni). Olen justkui eelistatud seisundis – kunsti tehes märkan rohkem, näen ümberringi värve, varje, tegelikkust, olen kohal. See annab mulle elu mõtte.
Inimeseks olemise kunsti puhul õpin üha vähem osutama vastupanu ja üritama midagi jõuga. Kõik laheneb alati parimal võimalikul viisil. Seda on elu tõestanud.
Olen õnnelik kui saan olla kellelegi toeks või inspiratsiooniks.
Mis mind ennast inspireerib maalima? Vahel on see mõni inimene või tänav, vahel mõni film või raamat. See tekib läbi mingi arusaamise. Pilt ise peab olema mitte ilmtingimata „ilus“ aga kindlasti intrigeeriv.
Kui ma just ei maali parasjagu mõnel EKA avatud akadeemia kursusel või oma heade tuttavate eesti kunstnike juhendamisel, siis valmib maali kontseptsioon tavaliselt esmalt mu peas. Kuni ühel hetkel, vahel alles mitu kuud hiljem, tuleb justkui teade: nii, valmis! See tuleb sel hetkel kui ma enam ei planeeri. Nagu tühjusest. Siis maalib käsi selle paari tunniga valmis.
Mul ei ole kindlat oma stiili. Stiilivaliku otsutab see, mis tunne parasjagu on. See on minu jaoks huvitav, sest kõigele on võimalik vaadata nii- ja naapidi. Pildid (ja meenutused) on nagunii alati illusioon nähtust või kuuldust, mitte tõde.
Mulle on öeldud, et mu maalidel on teraapiline mõju. Olen siis mõelnud, et mingigi mõte mu kunstil on.

IMG_20211031_121939_edited.jpg

KRISTEL OJA

Minu nimi on Kristel oja. Olen artist, töötan teatris ooperikooris. Armastan igasugu käelisi tegevusi. Õmmelda riideid, teha ehteid, looduskosmeetikat, keraamikat, meisterdada, heegeldada jne. Mina kunstnikuna püüdlen selles suunas, et pakkuda vaatajale emotsiooni ja õnne tunnet. Kunagi kui käisin Madridis Prada muuseumis, nägin üht portreed noorest naisest ja vaatasin seda ja nautisin seda õnnetunnet, mida see minus tekitas ja mõtlesin, et tahan, et minu kunst tulevikus annaks ka vaatajale vastu seda sama - inspiratsiooni, jõudu, rõõmu, vaimustust. Minu stiiliks on realism.


Mind inspireerivad inimeste näod. Looduses käin end laadimas.


Olen teinud portreede tellimustöid pikka aega. Mul on olnud kolm isikunäitust Tartus ja Toilas. Minu autoportree avaldati ajakirja „Best of drawing„ erinumbris aastal 2020.

IMG_53011_edited.jpg

KSENIJA TSISTJAKOVA

Minu nimi on Ksenija Tsistjakova. Olen noor naine, kes alustas oma teed kunstis suhteliselt hiljuti. Selleks, et aru Saada, millega ma tahan tegeleda läks umbes 8 aastat (kui mitte terve elu) ja kuskil viimased 2-3 aastat ma ütlen kõigile, et mina olen kunstnik. Ja nii see ongi. 
Mina olen optimist ja mul on kõrgendatud õiglustunne. Mina armastan (jumaldan) loomi ja loodust. Hubased kodused õhtud mulle meeldivad sama palju nagu lärmakad peod. Olen kolmeaastase lapse ema ja selles rollis püüan igapäevaselt endale meenutada ka seda, et olen lisaks kunstnik.
Siiralt öeldes, ma olen noor ja otsiv kunstnik. Viimasel ajal olen leidnud oma teema ja selleks on naiste maailm. Naise ilu, tema ebatäiuslikus ja samal ajal täiuslikus! Ja sellest ma räägin oma töödes. Hetkel on mu lemmik akvarell. Ja mulle nii väga meeldib sellega eksperimenteerida ja miksida pastelli, värvipliiatsite või vildikatega. Huvitun ma väga naistest maailma kunstis, naiskunstnikest, kellest keegi ei ole kunagi kuulnud.
Samal ajal on minu loomingu lahutamatu osa lillede kujutamine erinevates tehnikates.
Arvan, et parajasti olen oma stiili moodustamise protsessis aga täpselt tean, et impressionism ja abstraktsioon on mulle väga lähedased kunstivoolud.
Mind inspireerib ümbritsev maailm, loodus ja inimesed. Inspireerivad teised kunstnikud ja uus loome kogemus.

IMG_3607.jpeg

LIILIA MAKAROVA

Minu nimi on Liilia. Kunst on mind huvitanud lapsest saati, sellest hetkest kui esimest korda värvid kätte sain. Minu teekond algas Tallinna kunstikoolis, kus sai proovitud erinevaid stiile ja suundi. Täna on enamus mu töid tehtud õli-ja vesivärvidega. 
Kunstnikuna olen ma alati otsinud armastust ja  ilu. Kunstnik on see, kes laseb läbi enda ja väljendab oma töödes seda, mis tänases maailmas toimub, seega paljud on suunatud maailmas toimuvatele probleemidele ja katastroofidele. Need teemad puudutavad meid kõiki aga ma pole kunagi soovinud seda jäädvustada. Inspiratsiooni leian merest, loodusest, ilusatest linnavaadetest ja- inimestest. Inimesena olen kohati julge ja väljakutseid otsiv, kohati õrn ja sentimentaalne, igas olukorras leian enda jaoks positiivset külge, õpin ja liigun edasi.
Olen sündinud ja elanud terve elu Tallinnas. Minu esimene kõrgharidus on majandusalane, ja tänaseni täies rakkes. Sellest aastast tegin elumuutva otsuse ja tulin neljaks aastasks õpima ja elama Tartusse.  Valisin oma unistuste tee ja täna õppin Kõrgemas Kunstikoolis Pallas mööbli restaureerimist ja selle kõrval seilan merd kahe riigi vahel, juhtides 45-e liikmelist teenindus meeskonda.

portree,madis oru_edited.jpg

MADIS ORU

Minu nimi on Madis Oru … olen rahuliku, erakliku olemisega, vabakutseline maalikunstnik. Algselt pärit Harjumaalt, Kuusalu vallast, Kolgakülast. Sodida meeldis koolieast saati, keskkoolis hakkasin iseseisvalt joonistamist rohkem õppima. Internetist leidsin mõned Andrew Loomis´e joonistamise õpikud, mida mõnikord siiani uuesti üle vaatan ja usun, et sain sellest ka päris hea baasõppe. Edasi õppisin Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (nüüdseks Kõrgem Kustikool Pallas), peale mida asusin elukaaslasega Pärnusse elama. Meeldib veel rulaga trikitada, mangasid lugeda ja mängida videomänge.
Üritan asju erinevalt teha. Usun, et õpin ja arenen seeläbi rohkem. Kuid tihti eelistan joonistuslikku maalilaadi, impressionistlikku lahendust, stiliseeritud minimalistlikku tasapinnalist lahendust või nende käsitluste põimumist.
Mind inspireerib kõik mis on uus ja originaalne või lihtsalt enda jaoks avastamata.
Ma arvan, et  mul läheb maalikunstnikuna hästi, aga raske on maalikunsti maastikust üldpilti luua. Kindlasti peab olema üsna mitmekülgne ja tähelepanelik, et hakkama saada. Amet nõuab palju eeldusi, milledest ei pruugi algul, ega ka peale kunstihariduse saamist teadlik olla.

MINTYSHRIMP_edited_edited_edited_edited.jpg

MINTYSHRIMP

Mina olen Eesti kunstnik, kes tegutseb MintyShrimp nime all. Kunsti olen hobi korras teinud juba pisikesest peale. 

Praegu valmib minu looming enamasti arvutis, paberil, lõuendil, seintel, riietel, või isegi inimeste nahal. Minu unistus on reisida ümber maailma ning luua erinevates riikides kunstiteoseid, et need inspireeriks ka teisi noori kunsti tegema.

Väljaspool kunstimaailma on mul huvideks mootorrattad, reisimine, jõusaal ja fotograafia. Püüan alati enda jaoks midagi uut avastada ja sellepärast hakkasingi 2021 aasta aprillis tätoveerimisega tegelema. Sel aastal oli minu elus olnud palju muutusi, kuna lõpetasin suvel Tallinna Saksa gümnaasiumi ning avasin oma kunstiettevõtte. 

Ise olen ma väga avatud iseloomuga, mulle meeldib uusi tutvusi teha ning koos teiste loominguliste inimestega kunsti luua.


Inimesed on minu stiilile alati omistanud tunnuseid nagu rõõmus, positiivne ja värvirikas. Põhimõtteliselt nagu multikategelaste maailm. Ma täpselt ei teagi, mis minu stiil endast kujutab, kuna ise olen alles selle otsingul. Arvan, et minuvanustel kunstnikutel ei peagi kohe olema mõni kindel stiil, kuna see areneb hiljem välja. Vahel õpid midagi juurde või tahad mõnda uut tehnikat katsetada - nii kujunebki stiil. 

Siiski on mõned korduvad motiivid minu teostes märgatavad: lineart (ehk nö koomiksistiilile sarnased jooned), väljamõeldud tegelased või loomad, cartoon-style (ehk multikastiil). 


Kindlat inspiratsiooniallikat mul vist isegi pole aga ma ütleks, et kogu maailm ümberringi inspireerib mind. Vahel vaatan mõnda ägedat filmi või sõpradel tekib hea idee, samuti saan inspiratsiooni Pinterestist või YouTube'ist. Tavaliselt joonistan seda, mis endal peas hõljub või osalen mingil art challenge’il (kunstiväljakutsel) internetis, nt Inktober. Joonistused sõltuvad vahepeal ka meeleolust või kliendi tahest.


Hakkasin lapsena juba joonistama, muidugi paberil ja pliiatsitega. Seda teen siiamaani. Suur huvi akrüülmaalide vastu tekkis mul 2019. aastal, kui pidin valmistama oma kooli praktilise töö raames 15 suurt Jaapani mütoloogia akrüülmaali. 2020. suvel avastasin enda jaoks graffiti/seinamaalide maailma. 


Senine seinamaalide kogemus on olnud Telliskivi kvartalis festivalil "Ma ei saa aru", Tallinna Koplifestil, Ida-Virumaal RUA tänavakunsti festivalil Kiviõlis, Rummu karjääris, Tartu Stencibility festivalil ja mitmel veel. Samuti on klientide seas olnud Tallinna Mobiilne Noorsootöö, Tallinna noortekeskused ja ka Eesti Post AS. 


Suuremate  seinamaalide projektide kõrvalt olen vastu võtnud hulganisti tellimusi eraisikutelt. Nii digitaaljoonistused (alates auto wrapi disainist kuni illustratsioonideni), erisuurustes akrüülmaalid kui ka riide või jalatsite disainimine/värvimine. 2021 läbisin ka tätoveerimise kursuse.

ANDEKAS Raimond Kukuskin

RAIMOND KUKUŠKIN

Minu nimi on Raimond Kukuškin … aka ArtoRich.  Iseloomult olen pigem rahulik, kuid kärsitu. Nii inimese kui kunstnikuna iseloomustaksin ennast mitmetahulisena, kuna mulle meeldivad erinevad eneseväljendusviisid ja Areng on mu teine nimi. 

Joonistamisega olen tegelenud juba lapsest saati. Alguses meeldis mulle joonistada pastakaga, seejärel pliiatsiga, nüüd akrüülvärvidega. Kompan ka muid tehnikaid. Eneseõpet on soodustanud pidev soov olla parem ja teha paremini. Olla eelmisest endast parem. Võistleja hing...


Koduselt tunnen end pigem graafikas ja sürrealismis, abstraktsionism pole ka võõras. 


Mind inspireerivad inimesed minu ümber, skulptuurid, fotomodellid, kunstnikud ja muusikateosed eri ajastuist. 


Maalinud olen aastast 2014. Maalitud on seni kokku enam kui 150 maali. Kogemustest on osalemine ja personaalsete näituste tegemine oma kodulinnas Rakveres kui ka Tallinnas. Samuti sain võimaluse osaleda Prantsusmaal Louvres ülemaailmsel kunstimessil aastal 2019. 

Peale seda rändasid teosed Itaaliasse ja Austriasse näitustele. 


Põhitööna teen tätoveerimist, vabast ajast tellimustöid kui ka teisaldatavaid sisustuselemente. 

profiil 3.jpg

VETA ANATOLI

Minu nimi on Svetlana aka Veta Anatoli. Käisin lapsena kunstikoolis ja olin seal parim õpilane. Osalesin laste näitustel ja võitsin sageli esikohti. Eesti koolide vahelisel näitusel võitsin kolmanda koha. Pärast rasket õnnetust lõpetasin mitu aastat keskkooli ja kunstikooli. Hiljem õppisin disainikoolis ja võtsin palju tunde kunstnikelt.
Varasest lapsepõlvest alates olen alati maalinud seintele, paberile, isegi peegli tagaküljele. Minu iseloom on absoluutselt ja täiesti loominguline. Ma elan tulevikus, kõik, mis on minu jaoks täna, on eile. Ma armastan uusi tehnoloogiaid, teadust.
Ma olen lummatud värvidest, ma tõesti armastan loodust ja öist kellaaega. Sellepärast meeldib mulle kujutada oma teostel lilli ja maastikke ning müstikat. Armastan progressiivset muusikat, mis paneb mind teatud loomingulistel teemadel fantaseerima. Samuti lõõgastus, jooga, sobib suurepäraselt maastikele. Loodus - Eesti on mulle kallis ja kallis, tunnen suurt rõõmu mere ja Eesti metsade kujutamisest.
Olen aastaid elanud teises riigis, kuid mind tõmbab tagasi Eestisse ja kujutan kohalikku eestlast, maastikke, lilli, kus kõik on mulle lähedane ja kallis.
Värvin õli ja akvarellidega.
Kuid ilmselt jäi mul, nagu paljudel abielunaistel, vähe aega kunsti jaoks, alles viimastel aastatel muutusin vabamaks ja naasin hea meelega oma lemmiktegevuse, maalimise juurde.

võrno pilt (2).jpg

HANNES VÕRNO

Minu nimi on Hannes Võrno ja olen tegelenud kunstiga nii kaua kui ennast mäletan. Õppisin alates esimesest klassist kunstikallakuga klassis. Seejärel Tartus, Kunstikoolis (Pallas) ning Eesti Kuunstiakadeemias. Inimesena olen suutnud jätta jäljed eri valdkondadesse, alates televisioonist, sõjandusest ja jahindusest kuni ühiskondlike tegevusteni vabatahtlikuna.


Minu stiilil ei ole nime, sest pürgin sinnapoole, kus ma suudan kujutada tundeid ja emotsioone, meeleolusid ja õhustikke. Stiil saab tekkida millegi pealt ning niiöelda "oma stiil" on see, mis kunstnikul kõige pareminu välja tuleb. Ma olen hea joonistaja ning väga õppimishimuline maalija. 


Mind inspireerib lugu. Minu jaoks on kunstis, olgu millises kunstiliigis tahes, oluline LUGU. Kunst, mis inspireerib vaatajat selleta, et proovida mõista kunstniku loomingut koos selle seletuskirja ja kasutusjuhendiga.


Olen tegelenud kunstiga üle kolmveerandi oma senisest elust. Joonistan ja maalin portreid ja maastikke. Pildistan, teen kalligraafiat ja kirjakunsti. Nõustan ruumi kujundamist ja aitan luua riietumisstiili. Juhendan maali- ja joonistus- ning kirjakunstihuvilisi.

photo_edited.jpg

MERARI MORALES

Minu nimi on Merari ning olen algselt pärit Mehhikost ja aastal 2006 muutus minu elutee totaalselt aastal, mil abiellusin eesti kutiga ja kolisime elama Eestisse.

Lapsest saadik on mul olnud uudishimu kunsti vastu ja olen seda järginud seni. Olen õppinud ja harjutanud oma vabal ajal põhikontseptsioonidega.

Minu teadmised tulenevad ainult raamatutest ja vaatlustest, kahjuks pole mul olnud võimalust õppida kunstikoolis, kõik on tulnud omal käel.


Kui olin 14 -aastane, oli mul võimalus osaleda riiklikul noorte kunstinäitusel Mehhikos, kus sain kohtunike kvalifikatsiooni järgi teise koha ja see oli minu elus väga eriline hetk!

Pärast seda sündmust sai minust naine, kes ma olen tänaseni, pidevalt harjutades ja avastades.


Kui ma maalin, naudin ma igat pintslitõmmet, kuidas see täidab lõuendi kõiki osi ... värvide segunemine ning just seal avaneb sügav seos, mis sütitab mu loovust ja kujutlusvõimet.

Mõned mu maalid põhinevad sündmustel ja mälestustel minu elust ...


Mind inspireerivad maalima loodus ja erksad värvid, maastikud, minu Mehhiko kultuur, mis on väga värvikas, minu mälestused ... aga mõnikord näen ma lihtsalt midagi, võtan pintsli ja maalin selle.


Oma maalistiili kohta võin öelda, et see on kombineeritud impressionistlikust, abstraktsest ja ekspressionistlikust kunstist.

Olen töötanud ka erinevate tehnikatega nagu õli, akrüül, pehme pastell ja guašš.

Alates 2020 olen ka töötanud savi ja külma portselaniga skulptuuride näol.

Tahaksin neid väljendusviise kõigiga jagada, ühendada ja tunda koos emotsioone, rääkides ja uurides sama armastavat kunsti keelt.

Ülle Papagoi_edited.jpg

ÜLLE PAPAGOI

Minu nimi on Ülle ja suhtlen igapäevaselt Haldjatega. Saan läbi nende õhuliste tiibade ja kirka olemuse tajumist jõudu igapäevaseks rutiiniks. Nad õpetavad ja suunavad mind austama eelkõige iseend ja kõike ümbritsevat, mis meile inimestele läbi looduse end on ilmutanud. Mul ei möödu päevagi, mil nad endid ei näitaks.
Enne Haljarahva tegelastega tutvumist sain teadlikuks kätest. Jah, need on just needsamad käed, mis minul ja sinulgi, kallis lugeja, omast käest võtta on. Mida kõike me kätega teeme! Seda on väga palju ja nimekiri tuleb lõputu.
Vaata maalitud käsi ja luba end kanda, hellitada ja teada anda kõigest sellest, mida nad just sinu jaoks väljendavad. Käte maalimine on kandnud mind sõnulseletamatute radadeni.
Naudi Sinagi maale ja leia end üles piltide kujudes ja kaunites õites, sest eks ole Sinagi lihtsalt särav haldjas, kes kasvab ja poetab õielehed, et siis puhata, et jällegi järgmiseks eluetapiks valmis olla!    
Kujundan meeleldi suuri seinu või ka majatiiba eri maalide, läbi kunstniku käte ilmunud riiete, mida on kahju riidekappi seisma toppida. Siidimaal, õlimaalid, maalitud kangad, suled, puit, metall, kõik elemendid ja palju erinevaid materjale on siin teenistuses. Sügav kummardus neile ja Sullegi, armas lugeja. Kodu või puhkenurk saab selliselt toimides lõbusa, elujaatava näo, milles on hea olla. Maalid on elavad, liikuvad värvilised maailmad, milles värvid, tekstuur, materjalide erisus muutub kauniks tervikuks, liikudes ühelt taieselt teisele, kust harmoonia tulvab ruumi eri aastaaegadel, kuu- või ka päikesevalguses, ergastades ja paitades sel moel me kõiki meeli.          
Kõikenägeva Kõrghaldja pehmes, armastava pilgu all kõigub siid kaasa iga võiksemagi tuuleõhuga, suled liiguvad, kirgas päikesesoe oransh liigub ühelt maalilt teisele. Haldjas ilmub nähtavale türkiisitilkades, mis lõpeb sulgedega. Türkiis liigub aga värvina lõunamere sisse, kus laine rullub kalda valgetele kividele. Lõppeks jõuab värvuste pillerkaar läbi esiema tikitud ohakate maalitud kuusevanade stseeni käteni, mis hoiab taime elusast elusamana ja kaitseb teda elustavas soojuses.

IMG_5115_edited.jpg

KATARIINA LEETS

Valged ärklitoa seinad kaetud taaskasutatud paberitega, suures hoos värviseks saanud pintslid, topsid, purgid, põrand, teetass ja loomulikult kunstnik ise – minu tagasihoidlik ateljee.


Olen noor kunstiarmastaja ja selle looja Katariina Leets. Pärit olen Viljandist ning viimast aastat õpin Viljandi gümnaasiumis majandus-ettevõtlussuunas. Inimesena olen ettevõtlik, uudishimulik ja aktiivne ning näen elu pigem helgemates toonides. Kunsti tegemist on mulle õpetatud 11 aastat ning alates 2020.aastast õpin omal käel edasi. Hetkel olen pidama jäänud õlivärvidel, ent armastan ka mitmeid teisi vahendeid, näiteks kuivpastellid, süsi, tintekas, akrüül- ja vesivärvid. Maalin ma eelkõige iseenda rõõmuks, kuid osa teostest müün, et teha ruumi uutele. Minult saab ka enda visiooni järgi tellida. Ehk jõuab mõni mu töödest ka Sinu kodu seinale särama.


Kuna olen sellel teekonnal suhteliselt algaja, siis pole veel selgepiirilist stiili ja eelistusi välja kujunenud. Maalin seda ja sellise stiiliga, mis tuju peale tuleb. Ma naudin kirkaid toone ja julgeid kontraste. Meeldib kujutada nii loodust, inimesi kui ka abstraktseid motiive. Maalidel kujutatu on enamasti lihtne, kuid minu suurimaks eesmärgiks on see, et mu tööd kõnetaks teisi ning igaüks leiaks minu maalidest enda jaoks sügavama sümboolse tähenduse.

katrin kolk fb_edited_edited.jpg

KATRINA KOLK

Minu nimi on Katarina Kolk. Kunstnikuna olen väga mitmekülgne, armastan kombata erinevaid ideid, stiile, tehnikaid ja meediumeid ning neid praktiseerida erinevates valdkondades. Olulisel kohal minu jaoks loomingus on värv.  Kunstnikuna olen pigem intuitiivne ja värvitundlik otsustaja. Peale tahvelmaali, huvitavad mind mitmed teised kunstivaldkonnad nagu graafiline disain, illustratsioon, tänavakunst, seinamaalingud, ruumikunst ja installatsioon.
Inimesena armastan väga rännata ja reisida, erinevaid maitseid ja kogemusi kogeda, et need siis hiljem oma loomingusse tuua ning neist lugu jutustada.
Minu stiil on kaasaegne, ekspressiivne ja väga hübriidne segu erinevatest stiilidest. Vormilt on see osaliselt abstraktne, osaliselt figuratiivse käsitusega. Minu kunst on oma olemuselt veidi lõunamaine ekspressiivne või eksootiliselt idamaine. Peamist mõju on osutanud sellised suunad nagu neoekspressionism, modernism ja kubism, japonism ja art deco, pop-kunst, feminism ning ka hispaania ja aasia kunst.
Inspiratsiooni leian tihtilugu enda elu isiklikest kogemustest ja läbielamistest.  Olulist mõju avaldab ka parasjagu ühiskonnas toimuv ja eelnevalt reisidel nähtu. Reisides armastan jäädvustada kohalikku tänavakunsti ja muralismi, kust leian alati uut indu kunstiga tegelemiseks.  Tihti aga tekivad mõtted ka protsessi käigus värvide ja erinevate tehnikatega katsetades ning miksides. Inspiratsiooni leiab ka teiste kunstnike teostest, aja jooksul on isegi väike visuaalne raamatukogu tekkinud, millest inspiratsiooni ammutan. Elu jooksul on mõju avaldanud ka erinevad moodsa kunsti klassikud nagu Konrad Mägi ja Ado Vabbe aga suurnimedest Van Gogh, Gustav Klimt ja Picasso. Naiskunstnikkest kindlasti Naomi Okubo, Marlene Dumas ja Katharina Grosse.
Esmase kunstikokkupuute sain Põlva Kunstikoolis, olulist mõju värvitajule on ka kindlasti avaldanud Waldorfi koolis kogetu. Peale keskkooli alustasin õpinguid Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, kus õppisin maali ja maalingute restaureerimise disaini erialal. Edasi jätkasin õpinguid  Eesti Kunstiakadeemias vabade kunstide magistris, kaasaegse kunsti ja maali erialal. Õpingute ajal täiendasin end ka nii Castilla La- Mancha Ülikoolis Cuencas Hispaanias kui ka Porto Ülikoolis Portugalis. Hetkel olen nii Eesti Maalikunstnike Liidu kui ka Tartu Kunstnike Liidu liige. Aastate jooksul olen osalenud mitmetel näitustel ning ka ise isikunäitustega välja tulnud. Lisaks olen osa võtnud mitmedest rahvusvahelistest festivalides nii Eestis kui välismaal.

L.Uring_photo_2021_ANDEKAS.png

LILIAN URING

Mina olen Lilian Uring, sõprade hulgas aegade algusest peale tuntud kui kunstnik. Sünnipäevadeks joonistan alati kaardi ise! Naudin loomingut ning kunsti tegemist, sest olen seda alati teinud. Ilma ei oskagi. Mulle pakub suurimat rõõmu kui mõni minu teostest leiab tee kellegi koju või kasvõi korraks tekitab sideme, mis oleks muidu ehk jäänud tekkimata. 


Inimesena olen küllaltki vähenõudlik. Võin mitmeid tunde veeta maalides või joonistades, ilma pead toauksest välja pistmata. Võib küll juhtuda, et lähen vahepeal kööki kohvi keetma. Kodu on mul segamini korras, mis tähendab, et tolmuimegaja on suhted head, aga pintslid, värvid, arvutid ja taimed on läbisegi. Armastan ja hoian kiivalt oma perekonda ning sõpru ja püüan neid toetada nii palju kui võimalik. Loominguks on see hea - inspiratsioon tuleb elust enesest! 


Olen igasuguse loomega tegelenud juba lapsest peale, senikaua kui mäletan. Käinud maalimas, joonistamas, tegelenud skulptuuriga, siidimaaliga, klaasimaaliga ja kõiksuguste muude kunsti ja käsitöö liikidega. Õppisin kunsti kallakuga klassis Tallinna Arte Gümnaasiumis ning seeläbi sain kätt harjutada erinevate tehnikate peal. Kõik nooruspõlves õpitu on mulle tohutult kasu toonud, ent oma tõelisele stiilile olen lähemale jõudnud viimaste aastate jooksul omaette nokitsedes. Ma ei taha kindlasti praeguse loome külge lõksu jääda, vaid otsin erinevaid viise kuidas võimalikult ausalt ja tõeliselt end paberile panna. 


Oma stiili kirjeldan kui žilett-teravat nuga. Minu soov ja igikestev proov on seda nuga lihvida aina teravamaks ja teravamaks. Püüan iga paberile tõmmatud joonega siinsesse maailma auku lõigata. Vaataja valida jääb juba see kas auk viib teda maailmast välja või hoopis veel sügavamale sisse.

Joonistan tindi, markeri ning pliiatsiga. Mulle meeldivad pikad jooned, tekstuurid, mustrid, kordused. Viimasel ajal olen palju tähelepanu pööranud just etnilistele mustritele, Eesti folkloorile ja kultuurile ning need siirded on leidnud tee minu töödesse. Armastan tillukesi detaile ja suuri lõuendeid. 

Maalides kasutan palju musta, valget ning lisaks veel ühte või enamat kriiskavat tooni, et luua kontraste. Tihti valdavad mind seletamatud energiatulvad ning nendel juhtudel tean, et pean võimalikult kiiresti maalima hakkama.


Mind inspireerib loodus ja loomad, mille põimin kokku teatud sensuaalsuse või kirega. Mind üllatab ja inspireerib inimeste loomalikkus. Muusika, mood, ilm, huumor. Kõne ja luule. See tants öö ja päeva, maa ja taeva, kuu ja päikese - kahe inimese vahel. Nad on esmapilgul erinevad, aga lähemal vaatlusel ilmneb, et tegelikult siiski üks.

Lisaks ammutan inspiratsiooni tunnetest ja emotsioonidest nagu rõõm, kirg, iha, headus, kurbus, valu. Iga teosega püüan vaatajale edasi anda seda, mis valdas mind loomingu hetkel. See võib olla ükskõik milline tunne, aga peamine, et tuleks kusagilt sügavalt seest. Mind inspireerib sünd, kasv, kahanemine ja surm. Elu sõõr.

Moona Saul portree.jpg

MOONA SAUL

Minu nimi on Moona Saul. Inimesena olen vastandite pidev võitlus, mis kandub ka minu kunstis edasi: kaootiline organiseerija, positiivne meeleheitja ja pragmaatiline unistaja. Ma peegeldan inimesena väga otseselt oma kunsti, kuna ilma pideva loomingulise eneseväljenduseta tekib mul pigem haihtumise tunne.


Minu stiiliks on kujutav kunst kirkas ja psühhedeelses võtmes. Palju mustreid ja rõõmsaid värve. Realismi ja fantaasia piiridel mänglev. Mu ideedel on alati pigem graafiline algus, kuid lõuendile sünnivad nad palju orgaanilisemana, nende kahe omavaheline segunemine.


Tekstiilid ja mustrid on suur inspiratsioon. Selle juurde kõrvutades inspireerivad mind lihtsalt elu inimlikud kogemused: See inimlik mitte kunagi täiskasvanuks saamise tunne, kuid paratamatult elu kasvatab meid ja sellega kaasnevad kasvuvalud, millega peab leppima ning kuidas selles tuleb ilu ja mõnu leida. Elu ettearvamatus versus selle ilu, kaotused ja valu versus õnn ja armastus. Äpardused ja nende paratamatus. Ebakõlad ja nende omaksvõtmine. Inimeste sisemaailma võitlused enesega ja sellest viljenevad kaunid uued võrsed ja elutarkus. Ja kuidas seda kõike mitte liiga tõsiselt võtta ja selle üle naermine.


Olen ma moedisaineri haridusega ja päris palju aastaid (6) oma elust sellele alale ka pühendanud. Kuid juba moeõpingute ajal sain ma aru, et see maailm ei ole päris minu jaoks ja, et tahaks pigem mustreid ja inimesi maalida ning teistel dimensioonidel kunsti viljeleda. Nüüdseks olen illustreerinud alates 2016. aastast ja alates 2019. aastast ka õliga maalinud ja tätoveerija olnud. 

Urmas Zutis_edited.jpg

URMAS ZUTIS

Minu nimi on Urmas Zutis ja olen sündinud 1966. aastal Läti linnas Valka. Tänaseks elan ma Tõrvas.


Olen iseloomult rahulik ning õiglane inimene. Mulle meeldib maalida akrüülvärvidega ja juba alates 2001. aastast maalin oma loomingut. Olen tänaseks üle elanud kaks infarkti.
Jalutan palju looduses ja sealt ammutan ka insperatsooni oma teoste jaoks. Minu maalid jutustavad kui ilusad on looduse värvid Lõuna-Eestis.

DSCF8768.jpg

VEND VAHINDRE

Olen isehakanud kunstnik nimega Vend Vahindre. Eestis sündinud ja üles kasvanud. Minu loomingut on kõige rohkem mõjutanud värvikirev, müra ja kära täisolev maailm meie ümber. Oma kunstiga olen  proovinud seda tasakaalustada, et leida taas üles lihtsus erinevates vormides ja toonides. Vähem on rohkem.
Inimesena olen introvertne ja lemmiktegevuseks võib nimetada omaette nokitsemist. Vähemtähtis ei ole ka looduslähedus ja kõik loodu, mis meid ümbritseb, eriti hingelähedased on asjad, mida inimkäsi pole ümber kujundanud. 
Minu stiiliks on minimalistlik realism ning inspireerib mind loodus kõige laiemas tähenduses. On ju inimene samuti osa loodusest ja selle ilust.

Screenshot_20211202_173406_edited.jpg

KADI GRASS

Minu nimi on Kadi ja olen sündinud ja kasvanud Kuressaares. Suure osa enda kahekümnendatest eluaastatest veetsin ma Ungaris, saades osa Budapesti underground kunstnike ja muusikute kogukonnast.


Mulle meeldib end väljendada läbi sürrealistlikke, sotsiaalkriitiliste, unenäoliste teoste.

Palju inspiratsiooni olengi saanud unes kogetud olukordadest, keskkonnast ja olenditest.

IMG_20211130_112038-3_edited_edited.jpg

ALEKSEI SCHMIDT

Minu nimi on Aleksei ja maalimisega olen tegelenud siiani pigem enda meelelahutuseks.


Keeruline on ka välja tuua mingit konkreetset stiili aga kui peab, siis ilmselt fantaasia, huumor ja ei mingit realismi.

maria-valja_edited.jpg

MARIA VÄLJA

Minu nimi on Maria ja olen Lõuna-Eesti põldude ja metsade vahel elav ja tegutsev kunstnik, illustraator, elu õpilane ja armastuse teel käija. Leian ilu, rahu ja rõõmu väikestes asjades ning maalin seda, mis tuleb südamest. Minu akvarellmaalide ja tindijoonistuste inspiratsiooniks on Eesti kaunis loodus ja väekad inimesed. Armastan luua tundlikku kunsti, mis toob välja lihtsate hetkede võlu ja maagia. 


Aastate jooksul olen jõudnud õlimaali juurest akvarellmaalini - mind paelub akvarellidega loodav kihiline valguse mäng ning nende värvide looduslähedus ja puhtus. Akvarell ise on tehnikana nõudlikum ning mulle meeldib, et õpin seda iga päevaga paremini tundma.  


Olen lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maali erialal ning omandanud Tartu Kunstikoolis illustraatori 5. taseme kutse. Olen osalenud ühisnäitustel ja teinud isikunäituseid alates 2010. aastast ning 2021. aasta augustist kuulun ka Tartu Kunstnike Liitu.

bibiana_aarma_andekas_edited.jpg

BIBZART

Mina olen Bibzart. Kunstnikuna püüan tabada ilu, mida minu hing soovib kogeda ja näha. Mind inspireerivad erinevad inimesed ja nende isikupärasused. Joonistan fotode järgi ning püüan tabada pildil olevat emotsiooni ja meeleolu või hoopis vastupidi - proovin joonistusele lisada enda emotsiooni või mida hetkel tunnen.


Tegelen põhiliselt digikunstiga aga disainin ka t-särkidele ja pusadele. Õppisin Tallinna Kunstikoolis 5 aastat ning hetkel õpin Kõrgem Kunstikool Pallases kolmandat aastat meedia- ja reklaamidisaini. 


Loon digimaale, põhiliselt portreesid, mida saab välja trükkida nii paberile, kapale, lõuendile kui ka t-särgile ja pusale. Digitaalseid teoseid saab välja trükkida mitmeid kordi ning erinevatele pindadele - võimalusi on lõputult!

profiil_Mirell_edited.jpg

MIRELL ŠMIDT

Mina olen Mirell ja õpin Kõrgemas Kunstikoolis Pallas meedia- ja reklaamidisaini osakonnas. Armastan oma teostele läheneda humoorikalt, ent on ka töid, mis saavad alguse teatud sündmusest või emotsioonist. Mulle meeldib maailma tõlgendada oma käekirjaga ja kui seni ei ole ma seda liialt teistega jaganud, siis nüüd olen oma kunsti jagamise teekonna alguses.

Nimetaksin oma stiili käekirjaks. Mulle meeldib lihtsus, tasapinnalised pildid ja teatav lihtlabasus.

Arvan, et kõige rohkem kogun inspiratsiooni teistelt kunstnikelt, disaineritelt. Samas leian end aeg-ajalt oma elusündmusi paberile panemas. Elu ja inimesed.

Olen seni tegutsenud peamiselt disainerina – kujundanud logosid, plakateid, tootepakendeid jm. Sellega seoses kujundasin näiteks Eesti Rahva Muuseumile uue kujundustega maiustuste pakendid.

Samas olen alati endamisi tegelenud kunstiga. Alates kooli astumisest hakkasin oma käekirja kujunemisele rohkem tähelepanu pöörama ja tunnen, et olen selle pingutusega juba kuskile ka jõudnud

IMG_0154_edited.jpg

INNA ŠARAPOVA

Minu nimi on Inna Šarapova. Olen Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas maalimise ja maalingute restaureerimise osakonna vilistlane.


Olen sündinud Kohtla-Järvel, lõpetanud Jõhvi kunstikooli. Aastal 1998 tulin Tartusse õppima ning siia jäingi elama. Pärast mitmeaastast tööd kunstiõpetajana ja kunstiringi juhendajana, asutasin Tartus oma kunstikoja InsideArt, millest sai minu inspiratsiooni ja loomingu kodu. Seal viin läbi ka kursuseid ning töötubasid. Oma oskusi mosaiigikunstis olen täiendanud Moskvas.


Olen abielus, kolme suurepärase lapse ema.


Valmistan erinevates tehnikates maale/seinamaale  ja mosaiike. Naudin loodusvaateid ja püüan oma loomingus esile tuua kõiki loodusele omaseid värvivarjundeid ja faktuure, näidata looduse võimsust aga samas ka haprust.

Minu tööd on enamasti valmistatud erinevate interjööriide jaoks, kus need esinevad mitte ainult interjööri täiendamiseks, vaid ka tihti määravad kogu selle stiilisuuna. Mõned töödest on omavahel seotud ühe mõtte või teemaga ning moodustavad

komplekte (nt. seinamaal/maal/mosaiik).

SERGEI_INKATOV_ANDEKAS_edited.jpg

SERGEI INKATOV

Minu nimi on Sergei ja olen professionaalne kunstnik, maalimine on põhiline asi minu elus. See pole lihtsalt tegevus, see on minu elustiil. Sündisin armeenlaste peres Bakuu linnas, kus sain oma esimese kunstihariduse, mida jätkasin Venemaal. Elu kujunes niimoodi, et Eestist sai mu kodu. Arvan, et mul vedas saada kunstiteadmisi nii erinevatest ja samas tugevatest koolkondadest.


Eelistan töötada lõuendi peal õlivärvidega, see tehnika võimaldab katsetada ja areneda. Minu maalid on ekspressiivsed ja emotsionaalsed, värvil on minu kui kunstniku jaoks oluline roll.


Mind inspireerib ümbritseva maailma ilu, linnade arhitektuur, linnarütm. Oma abstraktsetes töödes viitan sageli tunnetele, emotsioonidele ja filosoofilistele nähtustele. Minu maalide teine külg on urbanistlikud kompositsioonid. Linn ja arhitektuur inspireerivad mind. Minu jaoks on oluline edasi anda mitte fotograafilist täpsust, vaid õhkkonda ja hinge. Nii Tallinn kui ka teised Euroopa linnad on minu jaoks ammendamatud inspiratsiooniallikad.


Pean end kogenud kunstnikuks, üle maailma on toimunud üle 30 isikliku näituse ja palju huvitavaid kunstiprojekte.

ANDEKAS_SILKINA_BW_edited.jpg

ALEKSANDRA SILKINA

Minu nimi on Aleksandra ja ma sündisin Eestis, Narva linnas, kus ma elasin 22. eluaastani ja siis kolisin Tartusse ja siiani elan siin.

Joonistan ma alates lapsepõlvest ning lõpetasin kuntsikooli. Kõige rohkem meeldib abstraktsionism, sümbolism, kus on midagi, mida iga inimene suudab enda jaoks omamoodi tõlgendada. 


Enda ideede kehastuse instrumendiks valisin ma akrüüli. Mulle tundub, et see on kõige universaalsem, väga paindlik materjal, mille abil saab saavutada erinevaid efekte. Minu jaoks on oluline mitmekihilisus, maalimise läbipaistvuse erinevad variandid, kuivamise kiirus. Samuti meeldib mulle oma töös kasutada pahtlit ja fooliumi, see toob veelgi suurema sügavuse ja tekstuuri.


Minu jaoks on kõige olulisem inspiratsiooni allikas loodus, teiste inimeste loovus ja muusika.

Viimasel ajal minu maalimist on koomale surunud laste illustratsioonid, mis mõnikord arenevad välja animatsiooniks. Ja sellele suunale investeerin hetkel rohkem aega. Minu jaoks see on nagu nooruse eliksiir, kui sihilikult sukeldud lapsepõlve ja proovid taas vaadata maailma läbi lapse silmade.

Ja aitäh meie maailmale, et see võimaldab luua ning väljendada ennast erineval moel igasuguses loovuses. Ja aitäh mõttekaaslastele, kes toetavad tegijaid, andes tõuke edasi liikuda - see on väga väärtuslik.

EeroAlev_andekas_bw_2021.JPG

EERO ALEV

Minu nimi on Eero ja ma olen kunstnik, kelle eelistatud meediumiks on õlivärv ning lõuend. Tugev põhi joonistamises ja kujutavas kunstis on mind sügavalt mõjutanud realistlikes motiivides. Realistlik kujutuslaad on minu tööde vundament, kuhu luban ilmuda fantaasial ning mälestustel põhinevaid momente, andes kujutatavale ruumile subjektiivse hinnangu. Põhilisteks motiivideks on ruum, inimene ning inimese paigutumine ruumi. Vahel ka inimese rõhutatud puudumine. Sellisel puhul täidab inimese rolli maali vaatleja. Pööran erilist tähelepanu meeleolu tabamisele, mille saavutan koloriidi ja erinevate toonide koosmõju abil. Töödes kajastub sageli üksildustunne ning sellega kohanemine. Maalidel külgneb usutav küsitavaga, kuid kõrvutan neid kui võrdseid partnereid, soovides vaatajat veenda stseeni tõelisuses.
Mind lummavad igavikulised küsimused inimese päritolust, tema maapealsest teekonnast, kogemuste kogumisest, mälust ja unistamisest.
Olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maaliõppetooli ja jätkan hetkel õpinguid Kaasaegse kunsti õppekavas magistrantuuris. Töötan samal ajal akadeemias ka joonistamisõpetajana.

ANA_KURIST_ANDEKAS_edited.jpg

ANA KURIST

Minu nimi on Ana Kurist. Olen portreekunstnik ja loon nii joonistusi kui ka maale. Inimesena olen tundlik unistaja ja emotsionaalne introvert, mis omakorda kindlasti peegeldub ka minu kunstis.
 
Ma teadsin alati, et soovin joonistada inimesi, eelkõige naisi. Armastan ekspressiivseid poose ja näoilmeid, värve ja värvipuudust. Julgetel joontel on suur osa mu töödes ning mulle väga meeldib kui kohtub perfektsust otsiv realism ja juhuslik abstraktsus või näiline lohakus.
 
Minu kunst on inspireeritud tugevatest emotsioonidest, tunnetest, lauludest ja nende sõnadest ning muidugi armastusest.

Kunstis olen leidnud ma viisi ennast väljendada ilma, et sõnu vajagi oleks. Samas aga usun, et igaüks näeb kunsti erinevalt ja loob sellega isikliku sideme ja loo, mis võib olla vägagi erinev autori omast.

KRISTINA-ALTROV-ANDEKAS_edited.jpg

KRISTINA ALTROV

Minu nimi on Kristina ja olen Tartus õppinud kunstnik, kes hetkel tegutseb Tallinnas. Ma olen õppinud Tartu Ülikooli magistratuuris maalikunsti ja Tallinna Ülikoolis kunstiõpetust. Hetkel töötan õpetajana. Ma armastan väga loodust. Mulle meeldib lugeda fantastikat.


Mulle meeldib maalida naiivselt positiivseid teoseid naistest ja fantastikast ning inspireerib mind igapäevane elu, unenäod ja kirjandus.


Minu kogemus maalimises on aastate pikkune ja ma kajastan oma teostes nii enda elu kui ka väljamõeldud maailmasid.

image3_edited.jpg

ZOYA NOVA

Minu nimi on Zoja ja olen veidi unistaja-tüüpi ja mulle pole kunagi meeldinud kuuluda massi. Mind tõmbavad efektsed detailid, luksus ja mulle meeldib tihti segada vastandeid, seda on rohkem märgata mu riietuses.


Inspireerivad mind edukad ja ilusad inimesed ning muidugi mood.

QBA_ANDEKAS_edited.jpg

QBA

Minu nimi on Martin Kaares, kuid rohkem tuntud kui kunstnik QBA. Kunstiga olen tegelenud nii kaua kui mäletan. Vanemad panid mind kunsti eriklassi ning hiljem lõpetasin ka stsenograafia osakonna Kunstiakadeemias. Sinna järgi tuli 5 aastane paus kunstitegemises. Peale mida, aastast 2008 olen aktiivsemalt loomega taas tegelenud. 


Mu stiil on "grafiti kohtub abstraktsema olukirjeldusega", viimasel ajal olen päris palju ka reisimaalidega tegelenud. Koloriit on erk, puhtad toonid, sisemist rõõmu kajastavad värvid. Katsun vältida liigset poriseks minemist, liigset tumedust.


Ütleme nii, et otseselt peale naiste vormide ja looduse ilu mul käimapanevaid hoobasid pole. Vast parim vastus inspiratsiooni kohta oleks - tass head kohvi, tahvel shokolaadi ning sellele eelnenud jalutuskäik.


Kogemusi on mul erinevaid. Kunstimaailm on karm koht, kuid kui seda naljaga võtta ning oma joont hoida, siis mingisugune hetk tuleb ka läbimurre. 2021 lõpu seisuga olen hakkama saanud 15 isikunäitusega ja võtnud osa üle 20 grupinäitusega meilt ja mujalt.


Tuleb lihtsalt teha, alati on neid kellele meeldib ja kellele mitte. 

Jevgenia Kipel_edited.jpg

JEVGENIA KIPEL

Minu nimi on Jevgenia ning maalimine ja joonistamine on minu kõrval alates lapsepõlvest. Hariduselt olen sisekujundaja, olen lõpetanud ka magistrikraadi kunstikriitika erialal.
Pärast kutsealal töötamist ja teist korda emaks saamist, otsustasin oma talenti edasi arendada ja loovusse pöörduda. Kaks aastat tagasi leidsin oma tõelise kire akvarellis. Selle voolavus ja efektide ilu varastasid mu südame.
Mulle meeldib stiile segada aga minu teostele lähim on ekspressionisml, muljete ülekandmine valguse ja värvi abil.
Mind inspireerivad maastikud, loodus, linnad, suur ja erinev maailm meie ümber. Mis võiks üldse olla inspireerivam? Selles on ju nii palju ilu! Meil on sageli kiire ja me ei märka kõiki ilusaid asju, mis ümbritsevad meid.
Minu arvates on kunsti ülesanne peatada meie läbi aja kulgemine, püüda meid käest kinni ja pöörata tähelepanu sellele, mis toimub meie ümber.
Minu missioon loojana, on edastada selle maailma ilu minu tööriistade ja käte kaudu vaataja silmadesse.

ANDEKAS AKSELLA LINK_edited.jpg

AKSELLA LINK

Minu nimi on Aksella ja olen sündinud aastal 1992. Pärit olen 6-lapselisest perekonnast, minule väga armsast Haapsalust. Joonistada on mulle väikesest saati väga meeldinud kuid kahtlesin sügavalt endas kui kunstnikus terve kooliaja vältel. Peale keskkooli asusin hoopis Tartu Ülikooli dokumendihalduse erialale, millest tüdinesin neljanda õppeaasta lõpuks täielikult. Ei näinud selles võimalust oma loomingulisust töösse rakendada. Piltlikult õeldes, see tunne sõi mind seesmiselt. Ei valeta kui ütlen, et üks mu elu suurimaid kahetsusi on olnud see, et peale keskkooli ei julgenud minna hoopis kõrgemasse kunstikooli. 

Samal ajal ka suurim õppetund, mille eest olen tänulik, kuna nüüdseks olen niikaugele jõudnud, et läbin rakenduslikku õppeprogrammi veebipõhises keskkonnas. Programmi looja ning juhendaja on Ameerikas tegutsev Milan Art Institute oma profesionaalsete kunstnikega. Olen väga tänulik, et selle programmi leidsin ning see on just midagi mida ma, väikelaste kasvatamise kõrvalt, vajan!


Vaatamata eluaegsele loovale loomule ning huvist maalimise vastu, olen siiski oma kunstniku karjääri algusjärgus ja seega alles avastamas päris oma stiili. Ausalt õeldes tunnen kiusatust proovida natuke kõike, seega olen põnevil milliseks minu kunstniku käekiri kujuneb, kui selle kujunemisel üldse lõppu peaks tulema :)

Küll aga näen ja tunnen juba praegu, et ma väga naudin värvide kasutamist, samuti meeldib mulle lisada oma töödesse omajagu kontrastsust ning salapära.

Ka on mulle meeltmõõda realism, samas ei pelga sellesse siduda mõnikord ka väheke abstraktsust.

Ma väga naudin maalimise juures tunnet, justkui maal kõnetaks mind. Kui mul on emotsionaalselt rasked ajad, siis tunnen et maal ja maalimine annavad mulle energjat ning usku. Eriti armastan maalida öösiti, kui kõik teised magavad. Siis tunnen kustkui aeg peatuks mu ümber ning suudan sukelduda sügavuti sellesse millega tegelen.


Inspiratsiooni ammutan eelkõige loodusest. Minu jaoks on loodus, meie Emakene Maa, midagi nii püha, et vahel ka kõige porisem mudakülgas näib mulle millegi eriti puhta ning esteetilisena!

Lisaks näen ma palju unenägusid ning nii mõnigi kord tunnen, kuidas nad soovivad maaliks transformeeruda.
Erilisel kohal minu elus on ka emotsioonid. Peale selle, et üritan aina enam emotsioonide kohta lugeda ja õppida, armastan neid ka jäädvustada ja maalida. Eriti just positiivsed emotsioonid, naer ja kallistused... Maailm vajab rohkem neid! :)


Minu jaoks sobiv teos majas on nagu kirss tordil. Teos seinal elavdab elanike ja/või külaliste meeli, aitab luua soovitud meeleolu ning võib isegi muuta inimese elu jäädavalt, õhates vaatajale head energjat ja inspiratsoiooni. Maalides konkreetset teost, ma alati mõtlen selle peale, mida ma sooviksin, et too maal omanikule ja vaatajale pakkuda võiks. Näiteks julgustust, rahu, usaldust, usku jne.

Müüki panen ma ainult maale milledega, neid maalides, olen saavutanud sügava kontakti ning loodan ning usun, et iga maali jaoks on olemas see ainuõige omanik, kes tunneb samasugust sidet konkreetse teosega, leiab sellest omad vastused ning julgustuse ja inspiratsiooni. 

pilt_minust_edited.jpg

AUREELIA MITT

Minu nimi on Aureelia ja olen vabakutseline eesti kunstnik. Sündisin 1995. aastal Jõgeval, kuid hetkel elan Tallinnas. Mul on bakalaureuse kraad kunstipraktika erialal Lõuna-Walesi Ülikoolist ja magistri kraad jätkusuutliku disaini erialal Kingstoni kunstikoolist. Elasin vahepeal seitse aastat Walesis ja Inglismaal, kus ma õppisin ja töötasin, kuid nüüd olen taas Eestis. Mul on olnud nii soolo kui ka grupinäitusi nii Eestis kui ka Suurbritannias. 


Minu maalides kajastuvad minimalistlikud ja abstraktsed maastikud. Need on kompositsioon mälestustest, segu päriselt nähtust, unistustest ja kujutelmadest. Tihti paistab minu maalides ja joonistustes välja Eesti looduses ja maastikes peituv tühjus ja ruum, mis on minu arvates eriline.

Kodukas335-blogi-2-1200x800_edited.jpg

CAROLIINA LUHAMETS

Minu nimi on Caroliina ja minu looming sünnib elust enesest impressionistlikus võtmes. Ma siiralt usun ümbritseva keskkonna mõjutustesse. Kunstil on enneolematu võime mõjutada meie meeli ja tundeid ning minu enese soov on panustada positiivsuse ja rõõmu kiirgamisele. Ma olen nostalgiline ja tihtipeale õrnahingeline inimene, elan aegajalt minevikus. Sellepärast ei näe ma ka põhjust luua midagi läbi valu, vaid ikka läbi rõõmu. Kuidas saakski see olla teisiti kui teed midagi, mida tõeliselt naudid.


Ma tahan luua vaatajale äratundmisrõõmu. Loon Eesti inimestele, maalin Eesti loodust ja kodust keskkonda. Tänapäeva igapäevaelu on täis eriilmelisi momente, mis tekitavad sooja ja koduse tunde. Minu eesmärk on tekitada inimestes nostalgiat, pakkuda lohutust või meelerõõmu. Meie ümber on nii palju mida me ei märka, kuid ilma milleta elu ei toimiks.


Inspireerib mind Eesti loodus, inimesed, toidud ja kodune keskkond.

ANDEKAS ELISE LISSEL PAHKEL_edited.jpg

ELISE LISSEL PÄHKEL

Minu nimi on Elise  ja olen noor ning innukas kunstnik, kes üritab igapäevast stressirohket ja halli maailma huvitavamaks muuta. Peamiselt teglen maaliga, kuid ei hoia kaugele ka teistest tehnikatest.

Enda stiili kirjeldada on teatud hetkedel keeruline, sest katsetan ja uurin palju erinevaid valdkondi. Suur huvi on mul värvide ja laikude erinevate koosmõjude vastu. Kindlasti ei ürita teha realismi, vaid pigem piisavalt usutavaid, kuid ikkagi tundlikumaid töid.

Inspireerivaks allikaks on enamasti loodus ja loomad, kuid ka erinevad sisemaailma mõtted ja tunded ümbritsevast maailmast. 


Olen lõpetanud Talllinna Kunstikooli ning olen saanud nii piirkonna kui ka vabariiklikul kuntiolümpiaadil 1. koha, saanud Ilona Wiklandi noore kunstniku preemia ja võitnud veel erinevaid konkursse. Olen ka tegelenud enda ketsikaunistusäriga. Olen teinud raamatutele kaanekujundusi ning seinamaalid Vabriku tänaval olevale Argentiina restoranile. 

IMG_731F85EE51F8-1_edited.jpg

ERIK HALLIK

Minu nimi on Erik ja ma eelistan oma piltide kõrval pigem märkamatuks jääda ja seepärast on mul imelik nn kunsti puudutava jutu sees hakata endast rääkima. 
Aga kui peab, siis olen pigem terve ja kaine eluviisiga, maalin iga päev ja mu elu rõõmustab mind. 
Endast kui kunstnikust mul kuvandit ei ole, see, mida ma oluliseks pean ja hindan, paistab piltidelt loodetavasti silma. Aga kui seda proovida sõnadesse panna, siis mind huvitab inimeseks olemine ja kunsti puhul kõige enam see, mida ei saa kirjeldada ega nimetada, kuid jätab jälje ja mõjub. Ja see mõju peab olema inimesele vajalik, hea ja toetav, mitte mõju lihtsalt seepärast , et äge tunne oleks, et midagi on teisiti. Usun, et šokiefekt on oma aja juba ära elanud ja modernsusega enam ei üllata. Halbu uudiseid ja häid reklaame saab inimene igast võimalikust infoallikast rohkem kui küllalt, niiet ka nn ühiskondlikke probleeme kajastav konseptuaalkunst ei kõneta. Juhul, kui see on “halvasti pakendatud” oskamatu teostuse ja emotsionaalse ebameeldivuse vormi. Usun, et looming võiks tuua ellu seda, mida inimestel puudu on, mida ei ole kas olemas või milleni on raske jõuda. 
Inspireerida võib ükskõik mis, olen üsna huvitatud tähele panema , mis mu ümber toimub.

Berbel Lätt 2.jpg

BERBEL LÄTT

Minu nimi on Berbel. Olen Naine. Naiselik ja vastuoluline.

Kunstiga olen tegelenud lapsest saati. Elu jooksul on sisse tulnud pikemaid pause, kui olen olude sunnil põhirõhuna tegelenud muude ametitega.


Tänaseks usun, et liigitun vabakutselise kunstniku staatusse. Inimesena eraklik. Armastan ilu, huumorit, kõrgmoodi, loomi, sooja kliimat ja ausaid julgeid inimesi. 

Enamjaolt olen varem maalinud naivistlikke väljamõeldud loomi meenutavaid tegelasi, viimased kolm aastat on minu loomakesed reaalsema ilme saanud, sisse on tulnud fotorealismi.

Lisandunud on inimeste ja loomade portreed. Kokkuvõtlikult ilmselt armastangi hetkel maalida kõige rohkem loomi, nende näoilmeid ja emotsioone. Luua viguriga situatsioone.

Püüan teostesse tuua kergust, muiet, head emotsiooni. Ängi ja kõike muud, mis hinge ei paita on niigi liiga palju.

Olen õppinud Kunstiakadeemias graafilist disaini ja seetõttu tegelen mingil määral maalimise kõrval ka erinevate kujunduste loomisega.

image0_edited.jpg

MELISSA KAARPALU

Olen Melissa - vaba, aktiivne, mitmekülgne seikelja Hing ja valmis täitma enda suurimat unistust. Olen sündinud 1995. aastal Tallinnas, kuid tänaseks on minu südame võitnud armas Keila linn.
Soovin, et Minu siiani ‘’sahtlisse’’ valminud teosed jõuaksid paljude inimesteni oma lugu elama. Soovin, et sulaksid teose energiaga ühte, tunnetaksid selle ebamaist väge, puhtust, jõudu ja müstilisust.
Usun, et on väga oluline riputada seinale just elavat kunsti, mistõttu ka Minu teosed kõnelevad, peegeldavad Sinu emotsioone ja tundeid – Nad elavad!
Üldiselt valmib Minu looming värskes õhus looduse keskel, mis annab Sulle võimaluse ammutada ürgse metsa, tuule ja vee jõudu.
Mul ei ole väljakujunenud konkreetset stiili, vaid olen julge katsetaja ja lasen juhtida ennast sisetundel ning inspiratsioonil. Tihti loob minus inspiratsiooni motomatkamine, mis on ka minu üheks suurimaks kireks. Tegevus, kus tunned ennast looduse ja Universumiga kui üks… karge tuul sasib kiivri alt, külmus ja soojus poeb riiete vahele, kõrvu kostuvad metsa hääled ja ninna jõuab värske vihma lõhn. 
Looklevad jõed, puhas sügavsinine tormine meri, udune rabasopp, ürgne samblalõhna täis mets, salapärased loomad – kõik see maagia peegeldub Minu loodud teostes.

DSC09371_edited.jpg

NATASHA SOLDATOVA

Minu nimi on Natasha. Olen sündinud ja kasvanud Eestis Tallinnas.  Olen lapsepõlvest saati armastanud joonistada, käinud kunstikoolis ja lõpetanud Euroülikooli, erialalt olen kunstnik-moekunstnik.  Ülikoolis sain hea baasi maalimises, joonistamises ja skulptuuris, õppisin töötama erinevate materjalidega.  Nüüd on mu lemmikmaterjalideks õli, akrüül ja potal. Mulle meeldib maalida portreesid ja abstraktsioone.  Abstraktsioon on hinge sügavus, emotsionaalne seisund, teatud eneseväljenduskeel ja dialoog iseendaga.  Portree on ilus pilt inimestest, kes ümbritsevad meid erinevates olukordades ja aegadel.  Portree kaudu saab ka palju öelda ja väljendada.

 Ma seadsin oma elu keskmesse igavesed väärtused.  need on väärtused, mis on olulised igal ajal ja olulised kõigile inimestele.  Nende hulka kuuluvad vabadus, armastus, tõde, ilu, õiglus, headus ja kasu.  Meie maailm tugineb igavestele väärtustele.  Ja mis iganes maailmas juhtub, olenemata tehnoloogilistest ja materiaalsetest uuendustest, mida nad välja pakuvad, mängivad igavesed väärtused iga inimese elus olulist rolli.  Need on tõesed alati ja igas olukorras.  Neid ei saa rikkuda, kuna neil on objektiivne jõud.  Ainult nemad suudavad tagada harmoonilise suhtumise maailma, inimestesse ja endasse.  Et mitte kaotada tasakaalu selles heitlikus maailmas, peavad teie elu keskmes olema muutumatud väärtused ja põhimõtted.

On väga oluline, et inimestel oleks minu maale vaadates oma tunded ja emotsioonid.

marika tomberg bw andekas_edited.jpg

MARIKA TOMBERG

Minu nimi on Marika ja kunst on minu jaoks hinge täitmine, energiaga loomine, oma sisu väljapoole jagamine, selle, mis voolab üle ääre,samas asub kõige sügavamal keskmes. 

Kunst on minu jaoks toetuspunktiks ning laadimiskohaks, ilusa ja heaga täitmise paigaks. Minu kunsti austajad on maininud veel rõõmsaid värve, positiivsust ja jõudu, mida nad kogevad peegeldusena mu maalide näitustel.


Kui ma hakkasin maalima, siis kõigepealt palme, seejärel paabulinde, küpresse, merd ja mägesid. Linnud on tänaseni mu üks lemmikteemasid.

Õppisin koopiamaali tehnikat 3 aastat stuudios Welt. Õlimaalide loomisega tegelen aastast 2012.

TIINA SILD andekas_edited.jpg

TIINA SILD

Mina olen Tiina ja tegutsen hobikunstnikuna.


Huvi erinevate kunstiliikide ja maalimise vastu on mind saatnud kogu teadliku elu. Eelistan anda mõtteid edasi spontaanselt ja kujunenud on nii, et kui pintsli kätte võtan, on lõuendil ikka naised ja natuke salapära. See on minu hingemaailm ja kergelt ulmeline lähenemine naisele kui tervikule. Naises on lihtsalt nii palju ja see on minu käekiri, kuidas seda edasi annan. Tahaksin selles rahutus maailmas tuua inimeste südamesse oma maalidega naiselikku võlu, armsust, südamlikust ja natuke salapära, samas jätta igaühele ruumi oma mõtte seostamiseks. Jätaksin enda isiksuse esiletoomise kõrvale ja laseksin rääkida oma loomingul...

karin-evart-andekas.com.jpg

KARIN EVART

Minu nimi on Karin ja tegelen vabakutselise kunstnikuna aastast 2017 ning kuidagi on kujunenud nii, et teen seda tänaseks suurema osa oma vabast ajast. Loomingulise suundumusega olen ma alati olnud aga ideest luua lasteraamat oma õetütrele saigi suurem praktika kunsti vallas alguse.


Alustasin pliiatsitest, et luua illustratsioonid eelnevalt mainitud raamatu jaoks, sealt edasi vesivärvid, pastellid. Akrüülvärvid tulid mängu esimese lõuendiga aastal 2018. Edasi katsetasin juba mitmeid erinevaid materjale, millele luua, tehnikaid ning vahendeid. Näiteks võib leida teostelt ka kanga-, klaasi-, õli- ja seinavärve. Kõigega on miski teistmoodi ja huvitav. Mingi konkreetse stiili järgimine arvan pole minu jaoks kuna on teoseid, mille puhul on detailne joon mulle väga tähtis aga kõrval olev teos  lihtsalt jooksvalt, vaba käega. Katsun mitte seada endale piire kuidas või millele peaks looma. Kui küsida, mis mind inspireerib siis arvan, et kõik ümberringi- emotsioonid, inimesed, fotod, loomad, fantaasia aga vahest ka lihtsalt värv ise. 

irina-runa-andekas.com.jpg

IRINA RUNA

Mina nimi on Irina ja olen Tallinnas sündinud kunstnik. Minu tööd on inspireeritud inimeste sisemaailmast, mütoloogiast, arheotüüpidest ja alateadvusest.

Joonistamine annab mulle võimaluse reaalsuse piirangutest vabaneda, tunda vabadust ja olla mina ise. Minu tööde maailm on mitmekihiline. Reaalsus seguneb värviliste emotsioonidega ja mõtete skemaatiliste joontega. Praeguses loominguetapis on mul mugavam luua töid paberil akrüülvärvidega, kuid lõuend hakkab tasapisi minu ellu sisenema, andes uue võimaluse eneseväljenduseks.

Epp.jpg

EPP MARGNA

Minu nimi on Epp ja olen lõpetanud Tartu Kunstikooli 1984.aastal, personaalnäitusi teinud alates 1994. aastast.
Kui ma poleks noorena sattunud elama Karulasse, keset metsa, palkmajja, kus polnud elektrit ja tsivilisatsiooni meenutas vaid transistorraadio, siis tõenäoliselt poleks ma see, kes täna. Karulas elades hakkas klaaruma ja settima minu ilmaruum ja suhe ümbritsevasse, see omakorda kujundas ka minu kunstnikuks kasvamist. Kui ma ei pea ümbritsevast, siis ei pea ma ka iseendast.
Minu maalilooming on suuresti  seotud kahe teemaderingiga: kes elavad minu kõrval e. siis loodus ümberringi  ja  meie ammendamatu varasalv rahvaluulearhiiv, ennekõike vanad regilaulud, meie olemuse tugitekstid. Iga kivi, puu, küngas ja oja on endasse salvestanud eelnevate aegade lugusid, nad on hoomanud siitilma kaugelt enam kui üks inimene oma elueal seda haarata vast suudakski. Minu jaoks on see ammendamatu aines piltidele ja läbi nende piltide maalimise ka rajalhoidjaks teel, mida mööda oma elu käia.

IMG-20211209-WA0012_edited.jpg

JAANIKA BAHVAL

Minu nimi on Jaanika ja olen vabakutseline kunstnik, kes maalib saviga. Elan koos oma armsa abikaasa ja kolme lapsega Põlvamaa metsade ja põldude vahel Kassilaane külas, toredas savimajas. Sündinud olen ma Ida-Virumaal Jõhvis ja ülesse kasvanud Tudulinnas.
Inimesena olen ma "hipihingega" mässaja kuid samas ka sisemise rahu ja tõe otsija. Olen seltsiv ja kiire kohanemisvõimega aga naudin väga ka üksi iseendaga olemist. Olen loominguline mitmes valdkonnas, üks nendest on näiteks sisekujundus. Kodu on minu jaoks nagu lõuend kuhu ma vajadusel lisan või võtan ära asju, täielik boheemlane.
Huvitun väga ka erinevatest elustiilidest, inimestest, loodusest, vaimsest arengust ja maavälisest elust. Väiksena olid mu lemmikraamatuteks erinevad raamatud ravimtaimedest ja eriline lemmik oli Juhan Lepasaare teos "Laaneteedel". 
Loodus on mind alati kõige rohkem inspireerinud, eriti rabad ja sood. Lapsena mängisin tihti, et olen tähtis lindude vaatleja, kes avastab uusi liike oma väikse plastikust binokkliga või siis olen metsanõid, kes aitab oma nõiarohtudega kõiki haigeid loomi ja inimesi. Samuti oli mul veider kiiks korjata kokku ja matta maha kõik teede pealt leitud surnud loomad. Lõin neile nii öelda oma puhkepaiga. Mulle pakuvad huvi ka vanad majad ja nende hingeelu. Üldiselt püüan kõiges näha eluenergiat, isegi kivides. Kõigel on oma lugu ja olemine või siis loon mina ise neid lugusid, ei teagi. Kõik see väljendub samuti mu kunstis ja suhtes saviga. 
Maalimisega alustasin suhteliselt hiljuti ja nagu välk selgest taevast, teatasin diivanilt tõustes aastal 2018. 01.01, tänasest hakkan ma maalima. Nii see läks ja senini on jäänud.
Püüdes leida mitu aastat oma stiili läbi erinevate tehnikate, jõudsin lõpuks tagasi savini, millele alguses liiga kiirelt käega lõin. Ma tahtsin leiutada midagi täiesti uut. Materjal ja tehnika mida keegi pole varem sellisel viisil kasutanud. 
Savimaalid on savi valamise kunst, kus erinevad savid ja pigmendid reageerivad ning segunevad omavahel, luues abstraktse väljenduse. Savi on info säilitaja ja salvestavate omadustega. Sellepärast püüan kõiki oma maale luua heas tundes ja kohal olemises. Savi on minu jaoks  hingav eluolend, temaga peab oskama läbi saada, kui savi usaldab sind, siis ta muutub su käes vormitavaks, taltsaks, teeb koostööd, lubab ennast esitleda. Võttis ikka omajagu aega, et saavutada temaga selline suhe, et ta lubaks end valada. Mäletan oma täitsa esimest savimaali, mis päriselt välja tuli. Olin nii elevil ja õnnelik, nii rahul endaga ja kõik need tunded salvestusid sellesse teosesse.
Savi kutsutakse ka maa nahaks, sest kõik mis läheb savist läbi, muutub uueks ja puhtaks. On savisi milles olevat säilinud algne loomisenergia, puhas informatsioon elu loomisest. 
Minu savimaalid on harmoonilised, huvitava ja kutsuva tekstuuriga, olles tasakaalustava ja rahu loova energijaga, kõneledes vaatlejaga pigem õrnalt sosistades. Mulle meeldib mõelda, et mu teosed viivad vaatleja sissetõusule, kogema midagi tervendavat ja avardavat. Paljud on mu maale kirjeldanud sõnadega nagu endasse tõmbav, vaakum, hüpnotiseeriv, hea tunne, teraapiline, lohutav, kosmos jne.
Mul on olnud mitmeid väiksemaid ja suuremaid näitusi. Üks maalidest on esitletud digitaalselt ka rahvusvahelisel näitusel Milanos.

hali_palmiste_andekas_edited.jpg

HÄLI PALMISTE

Minu olen Häli ja olen noor kunstnik ning tegelen veel paljude muude asjadega peale kunsti. Eelkõige käin koolis, kuid tegelen veel ka jooga, maagia, raamatute lugemise ja kirjutamisega ning veel paljude muude asjadega. Arvan, et inimene peab saama end väljendada nii nagu ta ise õigeks peab ja minu jaoks üks viise ongi kunst ja maalimine. Aga vahel teen ma tohutuid muutusi ka oma välimuses - näiteks värvin juuksed tumepruunist heleroosaks ja siis juba kollaseks ja lillaks. Mulle võib pähe tulla pööraseid ideid, aga ma tahan teostada neist igaüht. Kunstnikuna olen iseõppija olnud ja mul on veel palju arenguruumi, kuid olen pidevas arengus ja teostades uusi töid ma õpin.
Kasutan julgeid värve. Mulle meeldib kui näha jäävad pintslitõmbed, kuid üldiselt on mul endal pigem puhtad tööd.  Võiks öelda, et mu tööd on impressionistlikud (asjad ei ole mitte sellised nagu nad päriselt on, vaid sellised nagu nad silmale tunduvad). On inimesi, kes ütlevad, et mu töödest lausa kiirgab emotsioone.
Enamasti saan ma inspiratsiooni positiivsetest emotsioonidest, kuid on ka kordi, mil sügaval augus olles mõne maali teen. Samuti saab internetist palju inspiratsiooni ammutada. Kunsti loomine on aidanud mind välja oma elu sügavaimatest aukudest ja ma tean, et nii ka edaspidi.  Tänu kunstile ei pelga ma tõdeda, et elu ei ole kerge, kuid tänu sellele ei anna ma ka alla.

karl-erik-talvet andekas.jpg

KARL-ERIK TALVET

Mina olen Karl-Erik, illustreerija, koomiksikunstnik ning eriti, ka maalija. Kirjeldan ennast kui kunstnikku, kes oma teoseid levitada soovib ja nende kaudu tuntust koguda soovib (nagu tegelikult iga teine kunstnik, kui korra mõelda). Mind eristab siiski see, et suur osa minu loomingust tiirleb militaarteema ümber (olen missioonil käinud ning kuulun ka Kaitseliitu), mis teeb minust omamoodi kurioosumi, kuna kõigun pidevalt kunsti ja militaarteema vahel, mis paljude meelest ei ole kokku sobima mõeldud, ehkki mina seda nii ei arva, tuleb lihtsalt leida õige lähenemine.


Ausalt öeldes ma ei tea isegi, mis on minu stiil. Nagu iga kunstniku puhul, areneb minu käekiri pidevalt, lisaks, arvestades minu noort vanust, ei usu ma, et kunstilisele küpsusele lähedal olen. Aga, kui mingitmoodi stiili minus märkida, siis leian, et enne missiooni (2019. aastal) kippusin liiga nikerdustes kinni olema, peale missiooni olen aga püüdnud oma lähenemises (sealhulgas ka vahendite valimises) palju vabam olla.

Minu puhul on suur osa inspiratsioonist tulnud minu enda kogemusest Kaitseväes ja Kaitseliidus, ehkki tuleb ikka ette, et nendest teemadest mõnikord kaugenen ja inspiratsiooni hinge seest otsin.


Seni on mul olnud seitse isikunäitust, samuti olen osa võtnud arvukatest grupinäitustest nii Eestis kui ka välismaal, seda peamiselt Eesti Maalikunstnike Liidu kaudu.

alena foto.jpg

ALENA PTSJOLKO

Alates 2017. aastast, kui alustasin, olen püüdnud keskenduda oma ande ja loovuse suunamisele millekski, mis annab originaalseid, tähendusrikkaid ja võimsaid tulemusi. Minu kunst on kasvanud sõrmejäljeks, mille olen otsustanud igaveseks maailmale jätta.
Värvide ja valguse, fantaasia ja reaalse maailma kombineerimine inspireerib mind looma maale, mis põhinevad klassikalisel stiilil, kuid on maitsestatud modernsega. Minu maalid on rohkem müstilised ja vaimsed. Need viivad teid rännakule teie hinge kaugeimatesse nurkadesse, kuhugi lapsepõlve ja fantaasia vahele.
Olen alati põnevil, et näha, kuhu inspiratsioon mind järgmisena viib.

GERTRUD OBERG.JPG

GERTRUD OBERG

Olen vabakutseline kunstnik. Pean ennast valdavalt õpilaseks ning keskendun klassikalise kunsti teooria- ja tehnikate õppimisele. Enim inspireerivad mind Akadeemiline kunst ja klassitsism ning idee on tundma õppida 19. sajandi meetodeid, et seejärel jätkata oma enda stiili arendamisega, jäädes samas truuks realistlikule käsitlusele. 
Sisu poolest kujutan eelkõige Eesti ja Slaavi müüte, sest pean tähtsaks oma juuri ning folkloori visualiseerimist. Minu töödes võib leida teisigi folkloristlikke elemente, mis põhinevad mitmete rahvaste sümbolistikal. Pean tähtsaks, et kunstiteosel oleks rääkida oma lugu, seega hindan väga mütoloogilist ainestikku.
Põhiliseks fookuseks teoste loomisel on sümbolistika (tähenduse edastamine) ja täpsus ning realistlik kujutamine. Püüan leida kuldset keskteed fantaasia ja realismi vahel, et ka fantaasiarohke teos paistaks usutavana. Tähtsaks pean seega loovust ja ideedeküllasust. mis käib käsikäes ümbritseva reaalse kujutamisega. Inspiratsiooni olen varasemalt ammutanud ka unenägudest, mistõttu on mõnedele töödele iseloomulik ka unenäolisus.
Põhiliseks meediumiks olen valinud grafiitpliiatsid, sest pean oluliseks tugevat alust joonistamises, et hiljem keskenduda söele ja õlimaalile. Valitud meedium võimaldab ka teost viimistleda väikseimate detailideni.

IMG_20200729_005233_358-BW.jpg

KAROLIYNA PEKKENEN

Ma olen Karoliyna Pekkenen ning oma kunsti soone leidsin aastal 2015, kui ma elades Abu Dhabis üpriski üksikul saarel tundsin, et tahan lihtsalt katsetada, et kuidas on maalida päriselt kanvasele. Sellest ajast peale olen ma maale teinud peamiselt sõpradele kingituseks ja mõne üksiku ka oma seintele riputanud.
Ma tunnen, et minu loovus sai uued parameetrid just sellel 2023 aasta suvel, sest olles avastanud enda jaoks skulptuurmaalid ei suutnud ma enam oma ideedele praktikas järele jõuda. Ideed on kerkinud loodust, loomi, ruume, inimesi ja kõike muud ennast ümbritsevat jälgides. Ma esitasin endale väljakutse leida aina uusi materjale, mida kanvasele panna ja lahendusi, kuidas need sinna kinnitada. Üheks minu lemmikuks materjaliks on savi ja seda leidub pea igas minu maalis, kas taustas, detailides või terves töös. Teiseks suureks komponendiks on liiv, mille tekstuursus annab nii suure mängumaa ja muudab iga värvi veelgi sisukamaks ja tähendusrikkamaks.
Minu usk ja julgus neid ägedaid ideid kanvasele panna on toetatud minu kõige lähedasemate poolt ja selle eest olen südamest tänulik. Nagu minu armas kadunud vanaema armastas öelda aina rohkem ja rohkem oma viimastel aastatel: "Igal asjal on oma tähtsus siin maailmas, isegi kõige väiksemal liivateral". Ma tahan mõelda, et ka minu loodud kunstil on see tähtsus.

bottom of page